یکی از مسائل مهم در دوران تحصیلات تکمیلی ، استخراج مقاله و چاپ مقاله در ژورنال های معتبر است . چاپ مقاله علمی در نشریات مطرح در جوامع علمی ، نشان دهنده این است که دانشجو آنقدر در رشته و تخصص خود مهارت و علم دارد که میتواند علم خود و یافته های خود را در سطح بین المللی منتشر کند .
ديگر مشكل پژوهشگران پزشكي بخصوص مبتديان، عدم آگاهي كافي نسبت به نقش قسمت ها ي مختلف يك مقاله استاندارد است. مطالبي كه بايستي در قسمت مقدمه آورده شود بعضا” در ساير قسمتها آورده مي شود، خلط مبحث در قسمتهاي متد و نتايج ايجاد مي شود كه منجر به سر در گمي خواننده (از جمله داوران ) مي گردد. در قسمت بحث مقاله مطالبي عنوان مي گردد كه بايستي در مقدمه آورده شود. تمامي اين مشكلات در كنار يكديگر منجر به ايجاد مقاله هايي مي گردد كه از رواني و شيوايي لازم بر خوردار نيستند و حتي در صورت داشتن محتواي علمي لازم بدليل آنكه خوانندگان بين المللي قادر به درك اهميت آن محتوي نخواهند شد قابليت پذيرش در ژورنالهاي معتبر را نخواهد داشت.
از جمله سازمان ها و نهاد هایی که به مقالات درجه علمی اعطا می کنند و به آن ها اعتبار بین المللی می بخشند ، می توان به موسسه isi ، isc و اسکوپوس و پابمد اشاره کرد.
تایید شدن مقالات از سوی این نهاد ها و چاپ شدن آن ها در مجلات معتبر اعتباری ویژه به نویسندگان مقاله می بخشد و مزایای بسیاری را برای انها در پی خواهد داشت.
تيم حرفه اي پویا نگار ادیب کاسپین با تعامل دو طرفه و كمك به شما توان شما را در نوشتن افزايش داده و با اصلاح اشتباهات شانس پذيرش مقاله را افزايش ميدهند، ضمن آنكه به ظرايف لازم جهت عدم ارتكاب اعمال خلاف اخلاق نشر احاطه كامل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *